خانه حجت الاسلام قرائتی پرسش های امام زمانی
پرسش های امام زمانی

پرسش های امام زمانی

0
0

سوال :
زمانی که امام زمان(عجل الله فرجه) به امامت رسیدند، سه چهارساله بودند؛ آیا امکان دارد کودک سه چهارساله امام بشود ؟

پاسخ:

بله. مثال: فلش و کامپیوتر؛ همینکه فلش به کامپیوتر متصل می‌شود، اطلاعات عظیمی از فلش به کامپیوتر انتقاد داده می‌شود، حالا امکان ندارد که علم امام حسن عسکری (علیه السلام) به یک کودک سه چهارساله انتقال داده شود.

سوال :
آیا امام زمان (عجل الله فرجه) که صدوچندهزار سال عمر دارند، این بلندی عمر امکان دارد؟
پاسخ:
بله؛ برای مثال موی مژه و ابرو تا پایان عمر یک فرد اندازه ثابتی دارد، خدا اراده کرده که مژه و ابرو رشد ثابت و رشد موی سر متغیر باشد.

سوال :
چرا امام زمان(عجل الله فرجه) غایب هستند؟
پاسخ:
اگر مثلا سر کوچه‌ای لامپ نصب ‌کنند و هر سری بشکند، وقتی این کار تکرار بشود، دیگر لامپ بعدی را نصب نمی‌کنند؛ وقتی 11 امام معصوم (علیهم السلام) که هر یک چراغ هدایت بودند را، کشتند، خدا امام دوازدهم را در پرده غیبت نگه داشت.

سوال :
مقام امام زمان (عجل الله فرجه) چقدر بالاست؟
پاسخ :
مقام امام زمان (عجل الله فرجه) تا حدی بالا است که امام رضا (علیه السلام) به احترام اسم ایشان می ایستاد و امام صادق (علیه السلام) می‌فرماید: اگر می‌دیدمش خادمش می شدم.

 

سوال:
امکان دارد امام زمان(عجل الله فرجه) بتوانند حکومت را در دست بگیرند ؟
پاسخ :
بله؛ وقتی امام خمینی توانست حکومت را در دست گیرد، پس امام زمان (عجل الله فرجه) هم می‌توانند دنیا را از ظلم نجات دهند. مشت نشانه خروار است.

 

سوال :
کار امام زمان (عجل الله فرجه) چیست؟
پاسخ :
بنا به روایت خورشید پشت ابر هستند.

 

سوال:
وظیفه ما چیست؟
پاسخ:
در دعای عهد گفته شد عهدا و عقدا و بیعتا؛ تعهد می بندیم و بالاتر از تعهد، با امام زمان(عجل الله فرجه) گره می خوریم و فدای امام زمان(عجل الله فرجه) می‌شویم.

 

سوال:
آیا فقها و مراجع معصوم‌اند؟
پاسخ:
خیر؛ حجت هستند، اما معصوم نیستند.
سوال :
تا کی باید تقلید کنیم؟
پاسخ:
همان‌طور که مراجع و فقها از پزشکان در درمان بیماری تقلید می‌کنند، ما هم مادامی که در امور دینی به وجودشان نیاز داریم باید از ایشان تقلید کنیم.

 

سوال :
نقش زنان در حکومت امام زمان(عجل الله فرجه) چیست؟
پاسخ:
50 نفر از یاران امام زمان (عجل الله فرجه) زن هستند و در قرآن مقام زن را اولوالالباب می‌دانند.
سوال :
نقش سیاسی امام زمان(عجل الله فرجه) چیست؟
پاسخ:
هر زمانی که به ایران حمله کردند، تکه‌ای از ایران را گرفتند. تنها زمانی که نتوانستند، در زمان جنگ تحمیلی بود، چون دست ملت در دست نائب امام زمان (عجل الله فرجه) بود.

 

سوال :
آیا امام زمان (عجل الله فرجه) دوستمان دارد؟
پاسخ:
بله؛ ممکن است از ما راضی نباشند، اما دوستمان دارند و ما منصوب به امام زمانیم. امام زمان(عجل الله فرجه) می‌فرمایند به شیعیان بگوید مرتب برای شما دعا می‌کنم .

 

سوال‌:
چرا شرایط امامان با یکدیگر فرق دارد؟
پاسخ:
شما پارچه‌ای را در آب فرو می‌کنید، هر دست در یک جهت پارچه را می‌فشارد، حرکت دست‌ها با هم فرق دارد، اما هدف یکی است. هر امام شرایطی داشته و باید بر اساس آن امت خود را هدایت کنند.

 

باید افتخار کنید که دستمان در دست امام معصوم است.

 

اهل سنت درباره امام زمان(عجل الله فرجه) چه می‌گوید؟

پاسخ: اهل سنت هم امام زمان(عجل الله فرجه) را قبول دارند، اما با شرایطی. جمعی از اهل سنت به ایران آمده بودند. چند ساعتی با ادبیات قرآنی با ایشان صحبت کردم. گفتند مهدی امام آخر الزمان می‌آید و جهان را از ظلم و ستم پاک می‌کند. گفتم انتخابات بگذارید و مهدی را انتخاب کنید. آنها گفتند امام را خدا باید انتخاب کند. گفتم چرا امام اول را خدا انتخاب نکرد. پاسخ من را ارجاع دادند به واقعه غدیرخم. من هم گفتم امام یا انتخاباتی هست یا نیست، اگر هست که اولی را انتخاب کردید آخری را هم انتخاب کنید. اگر انتخاباتی نیست، پس امام آخر هم انتخاباتی نیست.

برچسب ها :
خادم المهدی طلبه ای هستم فعال در فضای مجازی که سعی دارم دین اسلام و مذهب تشیع را به جهانیان بشناسانم و هم اکنون نویسنده ی تارنمای صدای انصارالله می باشم.

ترک از نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال منبرک های انصارالله
* به کانال منبرک های انصارالله بپیوندید
* حال و حوصله نشستن پای منبرهای طولانی نداری؟
* میخای بیشتر درباره دین ات بدونی؟؟
* دنبال یه کانال منبری میگردی؟
* بیا اینجا عضو شو
* با علما و روحانیون آشنا شو